Eczane Tabelası

Gebze Eczane Tabelası HizmetleriGebze Eczane Tabelası Nasıl Olmalıdır?
Eczaneler herkes için ilaç temin edilebilen reçeteli ya da bazı ilaçlarında reçetesiz alınabildiği önemli yerlerdir. Bu yüzden bulundukları yeri belli edebilmesi için bir eczane tabelası olması ise kesinlikle şarttır. Ancak bu eczane tabelası için de bazı özelliklere sahip olması zorunlu kılınmıştır. Bu konuya biraz daha detaylı değinmek gerekirse yazının devamında bu noktalar hakkında da bilgiler görülebilecektir.

Gebze Eczane tabelaları nasıl olmalıdır?
Eczanelerin kullandıkları tabelalar için yönetmelik gereği bazı standartlara sahip olması gereklidir. Tamamen haksız rekabetin ve görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek için düzenlenen yönetmeliğe göre bazı eczane levhası özellikleri :  - Beyaz eczane tabelası için 150x50 cm. kırmızı tabela içinse 200x45 cm. olmalıdır.

- Eczane harf yüksekliği 25 cm. ve eczane ismi harf yüksekliği de 9 cm. olmalıdır.

- 400 cm. ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczane levhalarında beyaz zemin 30x100 cm olmalıdır. Sadece kırmızı tabela zemine göre büyüyecektir. Bu açıklamaya göre tabela: 400x70 cm. 500x70 cm. 600x70 cm. 700x70 cm. 800x70 cm. 900x70 cm. 1.000x70 cm.' dir.

Eğer ki tabela kübik kabartmalı pleksi kutu harf levha olarak hazırlanacaksa, 2, 3, 4 ve 4 metre üzeri olan eczane cephesi bulunan eczaneler için kullanılması gereken standartlar :

- Konstrüksiyonu oluşturan bütün elemanların demir profil malzemeden oluşması gereklidir.

- Taşıyıcı konstrüksiyon alt ve üst profillerinin 30 - 30 - 2 mm. kalınlığında demir profili olmalıdır. Profilin, konstrüksiyon içerisine su girişini önleyen şekilde olması gereklidir.

- Ara taşıyıcı profillerin 30 - 20 - 2 mm. olması ve söz konusu ara kayıtların maksimum 100 cm. aralıklarla alt ve üst yatay profillere kaynak yapılması gereklidir.

Taşıyıcı karkasın esnememesi için her dikey profille yatay profilin arası 45 derece açıyla min. 30 - 20 - 2 mm. demir profil payanda ile kaynatılmalıdır.
- Profillerin tamamı antipas boyayla boyanmalıdır ve konstrüksiyon arka yüzeyi 0.50 mm. kalınlığındaki gofrajlı alüminyumla kapatılmalıdır.