Reklam Açısından Doğru Tabelanın Önemi

kaliteli-tabela
Kaliteli Bir Tabelanın Kurumsallığa Etkisi
Ekim 25, 2017
ilgi çekici tabela
İlgi Çekici Tabela Hazırlama Yöntemleri Nelerdir?
Kasım 7, 2017

Reklam Açısından Doğru Tabelanın Önemi

branda germe tabela

Tabela dikkat çekmek, yönlendirmek hatta bilgilendirmek yeri geldiğinde de ikaz etmek için ortaya çıkmış bir materyal olarak tanımlanabilir. Tabelayı firmalar isimleri, markaları için artı müşteri potansiyeli yaratabilmek için kullanırlar. Dolayısı ile hayatı kolaylaştırıcı etkisi mevcuttur. İşletmeler için tabelalar vazgeçilmez materyallerdir. Bununla beraber bir tabelanın da dikkat çekmesi için bazı detaylara ihtiyaçlara vardır. Bunların başında firmanın kurumsal yapısının ön planda olmasını sağlaması noktası vardır ki; seçim kesinlikle bu yönde olmalıdır. Tabela seçimleri kaliteli firmalardan çıkma ürünler olmalıdır. Çünkü tabela tasarımı demek bir sanat demektir ve deneyimli bir elden çıkması istenilen potansiyelin yaratılması demektir.

Bir firma kuruluş aşamasında iken ve elbette ki sonrasında da her zaman reklam materyallerine ihtiyaç duyar. Geleceği için tüm basılı ve görsel yayınlarla aktif olmak zorundadır. İşyeri giriş tabelaları firmanın ilk izlenimi açısından çok önemlidir. Çünkü firmanın prestiji buradan belli olur. Tabela iyi tasarlanmışsa reklam olumlu sonuç verir. Dolayısı ile reklam ve kaliteli tabela doğru orantılıdır. Tabela tasarımları ilgi çekici ve göz alıcı bir noktaya sahip olmalıdır. Reklam açısından ışıklı tabelalar en dikkat çekici olanlardır. Çünkü ışıklı tabelaların logo ya da yazı her türlü yerden rahatlıkla okunup görülme özelliği vardır. Işık gücünün çok olması görsellik açısından farklılık kazandırır. Işıklı tabelalarda önemli olan hazırlanan grafik tasarımının ışıklandırma ile birlikte uyum beraberliğidir.

Tabela Modellerinin Reklama Yansıma Şekli

Işıksız tabelalar en yaygın şekilde kullanılan ve tercih edilen tiplerdendir. Tabelada ışık olmadığından dolayı alüminyum v.b.malzemeler daha çok kullanılır. Bu tür tabelalar her tür iş sektöründe rahatlıkla tercih edilebilir. Kompozit tabelalar reklam açısından en çok dikkat çeken tabela tipidir. Firmalar öncelik olarak kendilerini sonra da ürünlerini tanıtabilmek adına bu tip tabelaları tercih etmektedirler. Reklam boyutunda kullanılan ışıksız tabelalar ise yine birçok firmaca tercih edilir. Amaç her şekilde tanıtımdır. İşletmenin küçüklüğüne ya da büyüklüğüne bağlı olarak standart görsel bir kaynaktır. Işıksızlarda tek fark; gün ışığında belirginlik sağlamasıdır, geceleri aynı performans sergilenemez.

Tabela seçiminde firmanın dış tanıtımı önemli olduğundan doğru mekanda doğru yerleşim önem taşır. Bütün bu detaylar iyi bir tabela reklam ekibiyle çalışma sonucu ortaya çıkabilir. Tabelanın ortaya çıkmasında önemli olan kriterler renk, ebat olduğuna göre oluşabilecek farklılıkları belirlemekte deneyim ve beceri isteyen noktalardır. Tabela sistemlerinde firmaların kendilerini tanıtmak adına iyi yansıtabilmek için özellikle reklam potansiyeli ön planda olma gücünü kullanan deneyimli ve tecrübeli tabela firmaları en iyiyi yansıtma için çaba sarf etmektedirler. Her şey tanıtımı en iyi şekilde karşı tarafa tüm performansıyla gösterebilmek içindir.

[kkstarratings]

gebze
gebze
Gebze Tabelacı İstanbul'un en çok tercih edilen tabela imalatçısıdır. Kaliteli hizmet uygun fiyat anlaşımız ile firmaların gözde tabalacısıyız.

1 Comment

  1. Hasan Açıkel dedi ki:

    Tabela yaptırmak için internetten bulduğum gebzetabelaci.com sitesi,yeni fikirlerimin oluşmasında bana çok yardımcı oldu.Arkadaşların hepsine teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir